Не буду узагальнювати, бо мав справу лише з аутсорсом. Це особливо очевидно, коли уявити 15 пихатих архітектів із 300 років загального досвіду, які збираються одного дня з топами обговорювати трансформацію компанії. Саме софт скіли, а не спільна вечірка опісля, не дають таким зустрічам перетворитись на беззмістовний базар з потоками матюків. Що вищий ранг, то більше прогнози мають відповідати реальному стану справ на проєкті й більше малопомітних нюансів враховувати.
Різниця між Junior, Middle та Senior з погляду завдань
- Може, бо те що ви описали це ентерпрайзно-галерний оверхед.
- Додайте до цього А) Досвід, та Б) Рівень відповідальності.
- Якщо плита недоступна чи зламана або не така, як треба, порушить цю проблему, можливо, навіть завчасно.
- Головне завдання IT-архітектора — знайти оптимальне рішення між потребами замовника та можливостями команди.
- Вивчайте, як прокачати скіли та станьте експертом у своїй сфері.
Вони допомогли зробити текст удвічі довшим і краще сформулювати деякі поняття. У німецькій компанії 15 і більше інженерних ступенів, якими можна дертись хоч усе життя. Часом ви можете змінювати напрями з технічного на управлінський, хоча нерідко вони паралельні. В Україні достатньо дивна, як на мене, бідна й одноманітна трирівнева кар’єрна градація. Далі вважають нормальним зростання в менеджери (мабуть, це пов’язано з гомогенністю галузі, де всі інженери — більше чи менше взаємозамінні гайки-ресурси).
В чому різниця між Junior, Middle та Senior спеціалістом?
Ця роль є наступним етапом у кар’єрному зростанні для молодих програмістів, які вже мають базові знання та досвід у програмуванні. Від кандидата очікується не тільки вміння вирішувати завдання, але й вже певний рівень самостійності та ініціативи. Хочеться багато говорити, але сказати особливо нічого, крім важкої правди. А правда в тому, що зарплата будь-якого працівника залежить від багатьох факторів, але загалом не має стосунку до вас як спеціаліста чи людини. Ви цілком можете вважати, що на свою зарплату, коли досягли певного рівня, впливаєте приблизно так само, як на сніг, вітер чи хмари, швидко й сильно дихаючи. Мідл щось готував, але не ліпив вареники, а просто варив пельмені з магазину.
Як привабити і втримати сильного фахівця в компанії
- Це радше навичка вчитися у всіх і навчати всіх — те, що ще називають knowledge sharing.
- Варто вказати, що в цій статті ми не розглядаємо варіанти розвитку рекрутерів з переходом у суміжні експертизи (HR Brand, Devrel, T&D, HR BP).
- Не буду проєктувати це на всіх, ми всі різні, але якщо є, не дай боже, хронічна професійна вавка — найперше, де варто шукати негаразди — у власній самооцінці.
- Він самостійно може спроектувати архітектуру цілого продукту, сформулювати стратегію розвитку його розробки та взяти на себе найскладніші завдання щодо його реалізації.
Багато хто згадує про постановку задачі і я з цим погоджусь, але як на мене також співбесіда з роботодавцем не потрібно забувати за горизонт планування спеціаліста. Так як скоріш за все джун напише код, який чітко виконує поставлену задачу, але буде максимально простим та без можливості модифікації та масштабування. Це значить, що наврядчи ти зможеш одразу потрапити на роботу до компанії. Проте, можна брати проєкти на фрілансі, практикуватися і вдосконалювати навички або ж потрапити на стажування. Буває і таке, що на позицію junior беруть початківця без комерційного досвіду, проте для цього треба мати гарні навички і добре впоратися з тестовим завданням.
Junior
- По-друге, є власний ідеал чи вектор професіоналізму, може, навіть кілька.
- Саме senior приймає важливі рішення, які впливають на роботу над проєктом, знають увесь життєвий цикл продукту.
- До речі, у нас ще є цікава стаття на цю тематику.
Middle-розробник точно не довго сидітиме без роботи. Шкода, що рідко хто взагалі вдумливо читає ті натхненні тексти. Я-Сеньйор та Ідеал-Сеньйор — результати нашого виховання та навчання, прочитаних книжок, переглянутих роликів у інтернеті, конференцій, спілкування з класними middle java developer (а може, й ні) спеціалістами.
Як стати senior розробником?
- Корисність технічних навичок, або як їх називають hard skills, спеціаліста визначають лише щодо конкретного проєкту чи навіть конкретного завдання.
- Проте софт скіли — таки велика частина цього поняття.
- Це особливо очевидно, коли уявити 15 пихатих архітектів із 300 років загального досвіду, які збираються одного дня з топами обговорювати трансформацію компанії.
- Варто відштовхуватися від soft і hard skills розробника.
І тут навіть не справа в часі, продуктивності чи поведінці. А весь словоблуд про софтскілки це лише бонус до технічного рівня, а не основа. Якщо плита недоступна чи зламана або не така, як треба, порушить цю проблему, можливо, навіть завчасно. Якщо немає рецепта — знайде, а що може додумає сам.
Trả lời